26. DEF zahájí francouzské drama Edmond

V Nosticově paláci na MKČR proběhla v úterý 26. března TISKOVÁ KONFERENCE K 26. DNŮM EVROPSKÉHO FILMU

Na tiskové konferenci mezi mluvčí zasedli:

  • Dramaturgyně DEF Hana Šilarová.
  • Producent z filmové produkce Sirena Film Roman Finger, který představil zahajovací film DEF – francouzské kostýmní komediální drama Edmond.
  • O novém českém snímku Sněží! pohovořily jeho scenáristka a režisérka Kristina Nedvědová spolu s herečkou Petrou Nesvačilovou, která ve filmu obsadila jednu z hlavních rolí.
  • A sekci K věci, která se letos zaměřuje na téma voleb a mediálního obrazu politického dění, uvedla Andrea Matušáková ze Zastoupení Evropské komise v ČR.

26. ročník DEF zahájí 4. 4. v Lucerně francouzský film Edmond, první celovečerní film režiséra Alexise Michalika. Toto skvělé kostýmní komediální drama s francouzským šarmem vypráví příběh básníka a spisovatele Edmonda Rostanda. Ten jako chudý umělec, v podání Thomase Solivérèse, dostane šanci svého života – napsat novou divadelní hru.

Snímek o zrodu jedné z nejkrásnějších a nejhranějších divadelních her, Cyrana z Bergeracu, ukazuje Rostandovu inspiraci v reálném životě. Edmond je v distribuci ve 26 zemích a jenom ve Francii jej od lednové premiéry zhlédlo na 700 000 diváků. Film byl natáčen také v České republice. Z 41 natáčecích dní padlo právě 40 na Plzeň, Karlovy Vary a Prahu.

 

Program

Informuji Česká televize Protišedi Respekt Aktuálně