ZMĚNA TERMÍNU 27. DEF

Dny evropského filmu (DEF) se vzhledem k aktuální situaci bohužel nemohou uskutečnit v původním termínu a posouvají se do druhé poloviny června. Doufáme, že od 16. do 23. 6. 2020 se již budeme moci bez obav sejít v kině.

„Podporujeme samozřejmě všechna nezbytná opatření a věříme, že přinesou ovoce a situace se brzy vrátí k normálu. Je však pravděpodobné, že cestování bude i tak ještě nějaký čas v útlumu, reagujeme proto na tuto možnost jiným přístupem k doprovodnému programu.

Jednotlivé sekce DEF nám tak pomohou podpořit ambasadoři z řad českých influencerů. Diskuse se zahraničními filmovými hosty po projekcích nahradíme tematickými debatami. Diváci se tak mohou těšit na ekology, cestovatele, ekonomy, hudebníky, komiky, novináře či politology a my se těšíme na návrat diváků do českých kin,“ komentuje ředitelka Barbora Golatová.

Hlavní část programu DEF se bude jako obvykle konat v Praze, Brně a poprvé také v Ostravě. Následně se DEF přesunou v rámci festivalových ozvěn do dalších 5 měst. DEF se zaměřují výhradně na současný evropský film a v roce 2020 představí 40 filmů z téměř 30 evropských zemí.

„Snažíme se ukázat moderní evropský film v mnoha jeho odstínech. Nabídneme filmy, které braly ceny na festivalech, odvážné debuty, ale i snímky, které s omamným šarmem míchají žánry,“ říká nový festivalový dramaturg Šimon Šafránek.

Hlavní sekce letošního ročníku nese název STRACH A SNY, v níž se soustředíme na žánrový mix vzrušení a emocionálních filmových zážitků. V tradiční sekci HVĚZDY nabídneme filmy uznávaných režisérů a vítězné snímky slavných festivalů. Další novinkou programu je sekce BEZ RODIČŮ, kde najdeme filmy pro děti a teenagery. Naopak tradičně se budeme věnovat aktuálnímu dění v Evropě – sekce K VĚCI tentokrát s podtitulem DO DIVOČINY řeší naše soužití s přírodou. DEF se dlouhodobě zajímají také o spojení FILMU A HUDBY, a jako každý rok, i letos vrátíme do kin několik starších filmů v sekci MEDIA – ABSURDNÍ SVĚT, ve které představíme ironické komedie.

Aktuální informace a kompletní program 27. Dnů evropského filmu bude od 15. 5. zveřejněn na dnyevropskehofilmu.cz.

Program

Informuji Česká televize Protišedi Respekt Aktuálně