ZÍTRA ZAČÍNÁME!

HVĚZDY LETOŠNÍHO ROČNÍKU SE DIVÁKŮM PŘEDSTAVÍ NA PLÁTNĚ I OSOBNĚ

„Množství hvězdného prachu je v letošním programu vyšší, než obvykle. V strhujícím komorním dramatu Žena švédského režiséra Björna Rungeho zazáří kromě Jonathana Pryce a Christiana Slatera i Glenn Closeová, jejíž výkon je mnohými kritiky označován za jednu z jejích nejlepších životních rolí,“ sděluje dramaturg DEF Zdeněk Blaha.

„Snímek Paola Virziho Krásný únik je hereckým koncertem Helen Mirrenové a Donalda Sutherlanda. Mladá generace hvězd září ve snímku Na Chesilské pláži, kde se hlavní role zhostila Saoirse Ronan, nebo v životopisném snímku Mary Shelleyová s Elle Fanningovou, Maisie Williamsovu a Hugh O’Conorem,“ dodává Zdeněk Blaha.

Na slavnostní zahájení o na projekci filmu Tichá noc do Světozoru ve 20.00, dorazí ve čtvrtek 5. 4. mladý debutant, oceněný režisér Piotr Domalewský. Zahájení a následně i projekce filmu Děda nebezpečnější než počítač, se v pátek 6. 4. v Lucerně od 18.30 zúčastní herci Alise Polačenko a Mārtiņš Vilsons.

Vydařenou českou koprodukcí je dánsko-český film Muž v režii Charlotte Sieling, která režírovala, dnes již kultovní TV seriál Most. Snímek osobně uvede v pátek 6. 4. v Kině Pilotů od 17.30 česká koproducentka Kristína Hejduková (Sirena film) a spolu s ní i celá řada členů štábu, od vedoucího výroby, až po supervizorky kostýmů, masek a další.

Poslední počin Jana Švankmajera – Hmyz, divákům představí v neděli 8. 4. v Lucerně od 19.45 jeden z herců – Jiří Lábus. Režisérka Tereza Nvotová zase uvede v úterý 10. 4. v Kině Pilotů od 17.30 svůj česko-slovenský koprodukční film Špína. Mimořádným hostem 25. DEF je také herec Hugh O’Conor, který dorazí ve středu 11. 4. do Lucerny na projekci snímku Mary Shelleyová.

Program

Informuji Česká televize Protišedi Respekt Aktuálně