DEF ODTAJNILY HOSTY LETOŠNÍHO ROČNÍKU

Proběhla tisková konference 24. Dnů evropského filmu

Tisková konference, která se konala v pondělí 3. dubna 2017 v Nosticově paláci na Ministerstvu kultury, představila podrobněji DEF všem přítomným novinářům. Mluvčími byli Julietta Sichel – producentka filmů Sibiřský deník a Ministerstvo lásky, Magdaléna Frouzová – tisková mluvčí Zastoupení Evropské komise v ČR a Zdeněk Blaha – dramaturg DEF, který rozvedl zejména jednotlivé programové sekce přehlídky. Také poprvé zazněla jména hostů letošního ročníku.

Zahajovací film Muž tisíce tváří osobně uvede producent Francisco Javier Ramos Quiñones. Za zmínku stojí tři filmy, které vznikly v rámci minoritní české koprodukce. DEF premiérově uvedou film Sibiřský deník scénaristy a režiséra Viesturse Kairišse, který bude spolu s českou producentkou Juliettou Sichel hostem festivalu. Dalším snímkem je Ministerstvo lásky režiséra Pava Marinkoviće. Spolu s ním festival osobně navštíví herec Slobodan Milovanović a zvukaři Ludvik Bohadlo a Jan Paul.

Za osobní účasti tvůrců se představí i česko-slovenský film Pátá loď Ivety Grófové, který získal na Berlinale cenu Křišťálový medvěd, udělovanou dětskou porotou v rámci sekce Generation Kplus. Film osobně uvede režisérka Iveta Grófová a autor hudby, Matěj Hlaváč. Distributorem filmů Ministerstvo lásky i Pátá loď je v ČR je CinemArt.

Dokumentární film, tentokrát věnovaný alternativní hudební scéně na blízké východě, Yallah! Underground, představí i režisér Farid Eslam. Distribuci v ČR zajišťuje Stray Dogs. Mezi další hosty festivalu patří italský režisér Giancarlo Soldi a osobně představí svůj dokumentární film Pět světů – film odhaluje umělecké světy pěti významných italských tvůrců, které spojuje zlatá soška Oscara. V neposlední řadě se uvede i protagonista hudebního dokumentu Životní sólista, jazzový hudebník Günter “Baby” Sommer, na jehož koncert se mohou diváci těšit v sobotu, 8.4. v klubu Royal.

Souhrnné informace z tiskové konference naleznete v tiskové zprávě.

Program

Informuji Česká televize Protišedi Respekt Aktuálně